Zarząd i Kadra Poza Schematem
Artur Rączka | Gdańsk | CEO

Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Prezes Poza Schematem. Opiekun kadry instruktorskiej i główny rekruter. Twórca systemów i entuzjasta narzędzi usprawniających pracę zespołu. Zwykle to on rozwiązuje problemy uczestników szkoleń.

Adam Spittal | Gdańsk | COO

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. Wiceprezes Poza Schematem. Od blisko 8 lat zaangażowany w rozwój środowiska akademickiego w Polsce. Seryjny przedsiębiorca szukający kreatywnych rozwiązań na problemy otaczającego go środowiska. Zarządza współpracą z kluczowymi partnerami i organizacjami studenckimi. Opiekun Programu Ambasadorskiego.

Mateusz Golon | Poznań | Dyrektor regionu | 3ds Max
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Udziałowiec i dyrektor kreatywny na terenie Wielkopolski firmy Poza Schematem. Od 5 lat praktykujący architekt, pracujący na co dzień we własnym biurze projektowym See-architecture. Inicjator wielu przedsięwzięć oraz startapów, między innymi: Koncepcja budynku Centrum Lotnictwa w Poznaniu w ramch współpracy z Fundacją Zachować Skrzydła, Golden Age Crafts oraz Tick – Memory Bank. Z programem 3ds max związany już od początku studiów. Autoryzowany instruktor Autodesk.
Michał Kurek | Gdańsk | AutoCAD

Absolwent wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał już po 2 roku studiów. Jako asystent architekta, w swojej codziennej pracy w Sopocie, zajmuje się głównie projektowaniem budynków użyteczności publicznej i zabudowy wielorodzinnej. Dodatkowo jest osobą odpowiedzialną za prawidłowe funkcjonowanie programów Autodesk i optymalizowanie czasu pracy w zespole. Certyfikat AutoCAD Professional potwierdza jego doskonałe umiejętności obsługi tego programu.

Tomasz Simiot | Poznań | Revit Structure/Robot Structural Analysis
Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Już od 2005 roku aktywnie pracuje w zawodzie. Zaczął od projektów warsztatowych konstrukcji stalowych, by po roku rozpocząć projektowanie konstrukcji od podstaw. Miał zaszczyt projektować jedne z większych konstrukcji w naszym kraju, np. zadaszenie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, zadaszenie Tauron Areny w Krakowie, czy hali Podium w Gliwicach. Obecnie prowadzi własną firmę projektującą konstrukcje budowalne – Milmore. W międzyczasie ukończył kilka studiów podyplomowych, kursów i szkoleń organizowanych na uczelniach technicznych w kraju. Od samego początku w swojej pracy wykorzystuje program ROBOT oraz AutoCad. W ostatnich latach wachlarz swoich umiejętności wzbogacił o obsługę programu Revit, w którym wykonuje bieżące projekty.
Piotr Białobrzeski | Gdańsk | AutoCAD

Absolwent wydziału Architektury na Politechnice Białostockiej. Związany z branżą od ponad 14 lat. Współpracował z większymi biurami projektowymi w Trójmieście oraz klientami indywidualnymi w Polsce i w Norwegii. Ma doświadczenie w projektowaniu zarówno domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej, hoteli i biurowców. Podzieli się wiedzą i praktyką z zakresu właściwego przygotowania projektu, aby był przystosowany do pracy zespołowej oraz zrozumiały i czytelny dla klienta. Zawsze uśmiechnięty, tworzy wyjątkową atmosferę podczas zajęć, która wzmacnia uwagę uczestników i wspiera zapamiętywanie treści. Piotrek posiada certyfikat AutoCAD Certified Professional.

Łukasz Michalski | Kraków | AutoCAD
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w specjalności Mosty i Budowle Podziemne. Posiada doświadczenie projektowe i wykonawcze w obszarze budownictwa mostowego oraz w pracy ze studentami jako nauczyciel naukowo-dydaktyczny. W swojej karierze zawodowej zajmował się także systemami monitoringu stanu technicznego konstrukcji budowlanych – SHM.
Aleksander Karkoszka | Kraków | Photoshop
Absolwent Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych, Poligrafii w Publishing School oraz Marketingu Internetowego na Akademii Górniczo-Hutniczej. Prowadzi i nadzoruje wszystko, co dzieje się w Łobzowska Studio. Zajmuje się fotografią produktową i reklamową.
Maciej Chmielak | Gdańsk | Inventor

Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Mechanicznego. Konstruktor z 5 letnim doświadczeniem w praktycznej pracy z programem Inventor. Pracował w firmie PBP Forkos zajmującej się skomplikowanymi konstrukcjami podwodnymi na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa. Realizował w Inventorze wysoce wymagające projekty między innymi na rzecz NATO oraz innych instytucji naukowych. W tej chwili pracuje w firmie Enbio, gdzie rozwija swoje umiejętności w kolejnym programie CAD – Creo. Maciej jest Autoryzowanym Instruktorem Autodesk posiadającym certyfikat Inventor Certified Professional.

Tomasz Dereń | Szczecin | AutoCAD/Inventor/Fusion360
Absolwent Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie. Profesjonalny trener posiadający status Certyfikowanego Instruktora Autodesk. Tomasz ma 10-cio letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z programów firmy Autodesk. Do chwili obecnej przeszkolił ponad 1500 osób w całej Polsce, z różnych produktów m. In. AutoCAD, Inventor oraz Fusion 360. Prawdziwy pasjonata projektowania 2/3D prowadzący własne Centrum Szkoleniowe Autodesk w Szczecinie.
Kamil Malik | Wrocław | Revit MEP
Absolwent wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Od 8 lat zdobywa doświadczenie w międzynarodowej korporacji przy projektowaniu wewnętrznych instalacji sanitarnych w wielkokubaturowych budynkach przemysłowych. Dzięki swojej pasji i zamiłowaniu do oprogramowania Revit dziś jest Trenerem programu Revit MEP. Szkoli współpracowników nie tylko w Polsce, ale również w siostrzanych biurach projektowych na całym świecie. Z własnej inicjatywy prowadził program szkoleniowy dla studentów Politechniki Wrocławskiej, w celu naboru nowych talentów w obsłudze programu Revit MEP. Na co dzień pracując jako Revit Expert koordynuje oraz nadzoruje prace na projektach branży instalacyjnej w technologii BIM. Wciąż się samodoskonali by być jak najlepszym w tym co robi. Obecnie prowadzi własną firmę – BIM Partners. Miłośnik i wizjoner technologii BIM z entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i wciąż pragnie doskonalić swój warsztat.
Katarzyna Frydrych | Wrocław | Revit Architecture
Absolwentka wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Od kilku lat specjalizuje się w koordynacji międzybranżowej przy projektach w technologii BIM dla klientów z różnych rynków. Na co dzień pracuje jako Revit BIM Ekspert w międzynarodowej korporacji, gdzie dba o jakość projektów w kilkunastoosobowych zespołach oraz koordynuje współpracę z branżystami. Poza tym szkoli architektów i zapewnia kompatybilność oprogramowania od różnych dystrybutorów. Certyfikat Revit Professional potwierdza jej doskonałe umiejętności obsługi tego programu.
Patryk Marcinkowski | Gdańsk| Photoshop
Projektant. Ilustrator. Twórca kolektywu Miglant. Zajmuje się multidyscyplinarnym projektowaniem od 5 lat. Specjalizuje się w brandingu i plakatach.
Portfolio:
www.behance.net/novnmarcinkowski
http://www.miglant.pl
Zbigniew Mysiakowski | Gdańsk | Rhinoceros
Absolwent Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Wieloletni działacz kół naukowych PG: KSTO KORAB, SimLE – gdzie tworzył konstrukcje kompozytowe z laminatów włóknistych, w których specjalizuje się obecnie. Technolog i projektant w stoczni jachtowej, posługujący się głównie oprogramowaniem – Rhinoceros.
Piotr Mróz | Kraków | Revit Structure/Architecture
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Posiada ponad 5 letnie doświadczenie w praktycznej pracy z modelami BIM, zarówno w zakresie projektowania jak i wykonawstwa budynków kubaturowych. Posiada certyfikat Autodesk Revit na poziomie Professional. Entuzjasta nowoczesnych technologii w budownictwie.
Marek Komosa | Poznań | Robot Structural Analysis
Absolwent wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej w specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Od 2006 roku związany z projektowaniem mostów w firmie o ogólnoświatowym zasięgu, obecnie jako kierownik kilkunastoosobowego zespołu projektowego. Swoje doświadczenie zdobywał zarówno na kluczowych projektach polskich (drogi ekspresowe oraz autostrady) jak i prestiżowych przedsięwzięciach międzynarodowych w Anglii oraz Szwecji. Ma doświadczenie praktyczne w pracy z takimi programami jak AutoCad, Autodesk Robot Structural Analysis Professional, Autodesk Structural Bridge Design, Brigade Standard.
Sławomir Milejski | Kraków | Inventor
Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej na wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn. Konstruktor z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Zajmował się wytwarzaniem rurociągów i zbiorników na elektrownie, obecnie pracuje jako konsultant w firmię Creadis, gdzie projektuje i analizuje konstrukcje stalowe do turbin wiatrowych. Wszechstronny jeżeli chodzi o oprogramowanie CAD, pomoże nauczyć się Inventora i przerzucić się na Inventora z NX’a lub SolidWorks’a.
Izabella Kowalska | Warszawa | Revit Structure

Absolwentka Budownictwa ze specjalnością BIM na Politechnice Krakowskiej. Obecnie jest BIM koordynatorem i asystentem konstruktora w firmie Bilfinger Tebodin. W swojej firmie jest również odpowiedzialna za prowadzenie praktycznych szkoleń wprowadzających dla nowych pracowników i bardziej zaawansowanych dla doświadczonych kolegów. Wiedzę teoretyczną z zakresu BIMu oraz umiejętności obsługi programów Revit, AutoCAD i Navisworks poszerzała podczas certyfikowanych kursów oraz w czasie kilkuletniej pracy zawodowej. Posiada rozwinięte kompetencje miękkie, a pierwsze doświadczenie w nauczaniu zdobyła na uczelni prowadząc zajęcia z Grafiki Inżynierskiej i Metod Obliczeniowych.